19/04/2024

Presidentja Osmani takon presidentin e Singaporit

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Presidentja, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Singapor më ç’rast është takuar me homologun e saj, Tharman Shanmugaratnam.

Osman ka thënë se presidentin e Singaporti e ka uruar për marrjen e detyrës dhe njëkohësisht, siç tha ajo, kanë pasur diskutime përmbajtësore për thellimin e marrëdhënieve në mes të dy shteteve, sidomos në fushën e bashkëpunimit ekonomik.

“Falënderoj Presidentin e Singaporit, Tharman Shanmugaratnam për pritjen e ngrohtë. Presidentin Shanmugaratnam e urova për marrjen e detyrës dhe njëkohësisht patëm diskutim përmbajtjesor për thellimin e marrëdhënieve në mes të dy shteteve tona, sidomos në fushën e bashkëpunimit ekonomik”, ka shkruar Osmani në “Facebook”.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...