29/05/2024

Qeveria konfirmon takimin e Kurtit me Vuçiqin në shtator

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Në fillim të javës zhvilluan një takim, e pasi e përfunduan, i dërguari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, tha se me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, folën për takimin e radhës të nivelit të lartë që do të mbahet në shtator.

E një datë konkrete për takimin e radhës, nuk është dhënë as nga Qeveria e Kosovës. Në një përgjigje për Tëvë1 edhe zëdhënësi Përparim Kryeziu përmendi vetëm muajin shtator.

“Takimi i radhës i nivelit të lartë në kuadër të procesit të dialogut pritet të mbahet gjatë muajit shtator. Për datën dhe agjendën e takimit do të njoftoheni me kohë”, tha Kryeziu.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...