21/06/2024

Qeveria paralajmëron qytetarët: Keni kujdes në trafik, nuk ju falim!

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kreu i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një konferencë për medie, tha se personat që mbrëmjen e së shtunës organizuan gara me vetura duke shkarkuar aksidentin që ua mori jetën tre të rinjve në magjistralen “Ibrahim Rugova”, e kishin bërë të njëjtën gjë edhe më herët.

Kreu i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një konferencë për medie, tha se personat që mbrëmjen e së shtunës organizuan gara me vetura duke shkarkuar aksidentin që ua mori jetën tre të rinjve në magjistralen “Ibrahim Rugova”, e kishin bërë të njëjtën gjë edhe më herët.

Sveçla pohoi se ka biseduar me drejtorin e përgjithshëm të Policisë, Gazmend Hoxha, për të ndërmarrë masa konkrete për parandalimin e këtyre garave.

“Policia e Kosovës, të njëjtit grup ia kishte parandaluar dy herë organizimin e garave të tilla. Siç tashmë është bërë publike në media, të njëjtit kanë pasur gjoba të njëpasnjëshme nga Policia e Kosovës për tejkalim shpejtësie dhe rrezikim në komunikacion, ndërsa njërit prej tyre i është konfiskuar patent-shoferi për tejkalim shpejtësie dhe filmim e publikim i këtyre garave”.

Ministri ka bërë të ditur se këto gara dhe kundërvatjësit e ligjit në përgjithësi nuk do të falen nga organet e drejtësisë.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...