14/04/2024

Rama: Banuesit në Shtëpinë e të Moshuarve dërgohen në hotel

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Të gjithë banuesit në Shtëpinë e të Moshuarve në Prishtinë, janë evakuuar dhe do të dërgohen në hotel, pas zjarrit që përfshiu një pjesë të këtij objekti. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama.

“Të gjithë janë mirë, mjekët janë këtu. Për çështje sigurie vendosëm që banorët sot me i largu dhe me i dërguar në një hotel. Po diskutojmë me banorët nëse kanë nevojë për kontroll shtesë, për momentin të gjithë janë mirë”, tha Rama.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...