29/05/2024

Salah bëri thirrje për mbështetje për Gazën: Kjo duhet të ndalet!

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Mohammed Salah, futbollist i kombëtares egjiptiane dhe klubit anglez Liverpool, ka bërë thirrje për mbështetje për banorët e Gazës.

Ai e ka shpërndarë videon në llogaritë e tij në rrjetet sociale, duke thënë se nuk është e lehtë të flasësh në kohë si këto.

“Ka kaq shumë brutalitet dhe dhunë zemërthyese. Është shumë keq të dëshmosh tensionet e javës së fundit. Të gjitha jetët janë të shenjta dhe duhet të mbrohen. Kjo duhet të ndalet. Familjet janë të ndara nga njëra-tjetra. Duhet të lejohet të vijë ndihma humanitare në Gaza. Njerëzit atje janë në gjendje shumë të keqe”, thotë Salah.

Duke iu drejtuar liderëve botërorë, futbollisti 31-vjeçar tha: “Skenat në spital ishin shumë të frikshme. Populli i Gazës ka nevojë për ujë, ushqim dhe mbështetje mjekësore. Unë u bëj thirrje të gjithë liderëve botërorë të bashkohen për të parandaluar vrasjet e mëtejshme të njerëzve të pafajshëm. Njerëzimi duhet të fitojë.”

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...