18/07/2024

Serbia i thotë lamtumirë Europianit, përfundon e fundit në grup me vetëm 1 gol të shënuar

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kampionati Europian ka përfunduar sot për Serbinë. Kombëtarja ballkanase ka barazuar sot me shifrat 0-0 me Danimarkën. Këta të fundit morën pikën e nevojshme për të siguruar kualifikimin, ndërsa serbët e mbyllin Euro 2024-n në fund të grupit C.

Vetëm dy pikë të grumbulluara për Serbinë në këtë turne, si dhe vetëm një gol i shënuar në të treja ndeshjet e zhvilluara. Ndërkohë kujtojmë se nga grupi C janë kualifikuar tashmë tre ekipe, Anglia kryesuese dhe Danimarka me Slloveninë.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...