22/06/2024

Situata e grupit të Shqipërisë, kuqezinjtë lider dhe drejt Euro 2024

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Shqipëria ka marr një fitore të madhe kundër Polonisë me rezultat 2-0 në kualifikimet për Euro 2024.

Kuqezinjtë fituan fal golave të Jasir Asanit dhe Mirlind Dakut dhe morën fitoren që i dërgon në pozitën e parë.

Të besuarit e Sylvinhos aktualisht kanë 10 pikë, me tri fitore, një barazim dhe një humbje.

Pas tyre vjen Republika Çeke që ka arritur të tubojë 8 pikë deri më tani, por ka një ndeshje më pak se sa Shqipëria.

Moldavia është e treta me 8 pikë po ashtu, ndërsa Polonia ka 6 pikë. E fundit me një pikë janë Ishujt Faroe.

Shqipëria nga tri ndeshjet e mbetura, dy i luan në shtëpi, ndaj Çekisë dhe Ishujve, ndërsa ndaj Moldavisë luan si mysafir. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...