16/06/2024

Sot përballen Sigal Prishtina dhe KK Lovçen

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Sigal Prishtina sot pasdite do të përballet me KK Lovçen e Malit të Zi, ndeshje kjo që luhet në kuadër të Ligës Ballkanike, sfidë të cilën mund ta ndiqni drejtpërdrejt në Radio Televizionin e Kosovës (RTK).

Klubi më i madh në vendin tonë, rikthehen Ligën Ballkanike, ligë të cilën prishtinasit e kishin fituar pak vite më parë.

Sigal Prishtina e cila synon t’i shkojë deri në fund të kësaj gare, në takim me Lovçen hyn me ambicie për fitore në mënyrë që të bëjë hapin e parë në këtë gare joshëse.

Dueli mes Sigal Prishtinës dhe Lovçen luhet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ndeshje që pritet të sjellë një atmosferë të zjarrtë nga tifozët prishtinas “Plisat”.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...