15/07/2024

Sulmet izraelite në Gaza: Më shumë se 1000 palestinezë të vrarë e mbi 5000 të plagosur

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Ministria e Shëndetësisë në Rripin e Gazës ka përditësuar numrin e të vrarëve dhe të plagosurve në luftën ndaj Izraelit.

Sipas ministrisë, sulmet izraelite kanë vrarë 1055 palestinezë dhe kanë plagosur 5,184.
Ushtria e Izraelit tha të mërkurën në mëngjes se avionët e saj luftarakë i goditën më shumë se 200 caqe në një lagje të qytetit Gaza, për të cilat tha se ishin shfrytëzuar nga Hamasi për t’i nisur sulmet e papara dhe befasuese ndaj Izraelit në fundjavë.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...