20/06/2024

Sulmi ajror izraelit vret 45 palestinezë në Gaza; dhjetra të plagosur

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Ushtria izraelite bombardoi një ndërtesë banimi në kampin e dendur të refugjatëve Jabaliya në Gazën veriore, duke vrarë të paktën 45 persona dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë.

Një bombë në orët e vona të pasdites goditi qendrën e kampit Jabalia, tha zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme Eyad Bozum.

Ndërtesa ishte e mbushur me dhjetëra njerëz, disa prej të cilëve u larguan nga sulmet e mëparshme në kohën e sulmit ajror, shtoi ai.

Numri i të vdekurve ka të ngjarë të rritet pasi punonjësit e mbrojtjes civile janë ende duke nxjerrë trupat nga rrënojat dhe duke numëruar të vdekurit.

Gjatë ditës së sotme Izraeli ka goditur më shumë ndërtesa banimi thonë banorët. /mesazhi

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...