15/07/2024

Terrorizmin se do as qielli e as toka!

të fundit...

- Advertisement -spot_img
Hoxha i mirënjohur shqiptar, Dr.Shefqet Krasniqi ka reaguar pas sulmit terrorist në Stamboll ku la të vdekur gjashtë përsona dhe dhjetëra të plagosur
Postimi i plotë në rrjetin social facebook:
Bismilahi Rrahmani Rrahim
Terrorizmin se do as qielli e as toka!
Me keqardhje dëgjuam për lajmin e kobshëm për sulmin terrorist i cili ndodhi në sheshin Taksim të Stambollit në Turqi, që si pasojë mbetën të vrarë e të lënduar. Dënojmë ashpër këtë vepër tinëzare e tepër të ligë, qëndrojmë përkrah shtetit dhe popullit turk. Shprehim ngushëllimet tona të thella për viktimat, duke lutur Allahun që t’i ketë marrë shehidë, të lënduarve shërim të shpejtë ndërsa të afërmve sabër!
Zoti e ruajtë popullin, shtetin dhe qeverinë turke nga çdo e ligë!
Vëllau i juaj hoxhë Shefqet Krasniqi

 

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...