18/06/2024

Vazhdojnë të mbyllura pikat kufitare në Jarinje dhe Bërnjak

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Pikat kufitare Jarinje e Bërnjak po vazhdojnë të jenë të mbyllura që nga sulmi terrorist që ndodhi javën e kaluar në veri të vendit.

Në këto pika që dhjetë ditë veturat mund të dalin në drejtim të Serbisë, ndërsa janë të mbyllura për ato që vijnë nga Serbia në drejtim të Kosovës.

Pikat kufitare ende nuk dihet se kur do të hapen sërish.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...