19/06/2024

Vjen reagimi i Vuçiq për protestën kundër zgjedhjeve: Të arrestojmë dhunuesit

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Qytetarët serbë po protestojnë kundër mashtrimit industrial në zgjedhjet e 17 dhjetorit.

Disa nga ta sonte tentuan që edhe dhunshëm të hyjnë në kuvend. Ata po kërkojnë anulimin e këtij procesi dhe shpalljen e zgjedhjeve të reja.

Kjo protestë po organizohet nga opozita serbe. E me këtë rast ka reaguar presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Vuçiq shtoi se çdoherë është në vendin e tij të punës. Ai tha se është gjithmonë gati për ta mbrojtur stabilitetin e vendit.

“Është e rëndësishme që të ruajmë paqen, të arrestojmë dhunuesit dhe të sigurojmë një të ardhme për fëmijët tanë”, tha Vuçiq.

Rreth procesit zgjedhor atje kishin reaguar edhe shtetet dhe organizatat ndërkombëtare.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...