14/06/2024

Vrasja e 17-vjeçarit në Viti – krejt çka dihet për rastin tragjik

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Një rast tragjik ka ndodhur të enjten në mbrëmje në familjen Xhymshiti në Viti. Djali i tyre i mitur u ther me thikë për vdekje nga një bashkëmoshatar, në rrethana dhe për motive akoma të panjohura. Gazeta Sinjali raportoi se hetimet tashmë kanë nisur, ndërkohë që rastin e kanë konfirmuar edhe nga Policia.

Rasti e ka prekur edhe kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje në Viti, Nijazi Isaku, i cili e ka publikuar fotografinë e 17-vjeçarit që u vra mbrëmë në Viti.

Isaku ka konfirmuar se 17 vjeçari i vrarë është Blerton Xhymshiti nga fshati Lubishtë.

“Lajm i trishtë për humbjen tragjike të të riut tonë, Blerton Xhymshiti nga Lubishta. Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes Xhymshiti, të afërmve dhe shokëve për këtë humbje të madhe. Prehu në paqe Blerton! Zoti të shpërbleftë me Xhennet!”, ka shkruar Isaku në një postim në “Facebook”.

Ndryshe, i dyshuari për rastin u arrestua në vendin e ngjarjes dhe më pas është shoqëruar në stacion policor, ku ka dhënë deklaratë para hetuesve policorë.

Burimet e Sinjalit kanë bërë me dije se i dyshuari që u arrestua lidhur me këtë rast është A.Haxhiu, 16-vjeçar nga fshati Kabash i Vitisë.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...