12/04/2024

Xavi ka gati largimin e parë nga Barcelona për afatin e janarit

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Marcos Alonso ka hyrë në vitin e fundit të kontratës me Barcelonën dhe në horizont nuk ka bisedime për vazhdim.

Mbrojtësi i krahut mund të ndahet me klubin pa pritur verën, sipas Sport.

Sipas gazetës spanjolle, mbrojtësi spanjoll po tërheq interesim të madh nga skuadra të shumta në Arabinë Saudite.

Largimi i 32-vjeçarit do të ishte një hap pragmatik për katalanasit.

Jo vetëm që do të shkurtonte faturën e tyre të pagave, por gjithashtu do të hapte rrugë për të fituar fonde shtesë për mbrojtësin që ata nënshkruan në një transferim falas në 2022.

Alonso ka rrëshqitur në planet e Xavit, duke luajtur vetëm 299 minuta për Blaugranasit këtë sezon. Me kohën e kufizuar të lojës, lojtari në fakt mund të zgjedhë një largim në janar. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...