25/06/2024

Zyrtare: Italia publikon listën përfundimtare për Kampionatin Europian 2024, shumë emra të lënë jashtë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kombëtarja italiane me në krye trajnerin Luçiano Spaleti ka publikuar listën përfundimtare të lojtarëve që do të grumbullohen në Gjermani për Kampionatin Europian 2024.

Lista përfundimtare me 26 lojtarë, nuk përfshin brenda saj disa emra duke përmendur edhe këtu edhe 2 lojtarë që nuk kanë pasur mundësi grumbullimi për shkak të dëmtimeve.

Riccardo Orsolini, Ivan Provedel dhe Samuele Ricci janë lënë jashtë nga Spalleti, ndërsa emra të tjerë si Açerbi apo Skalvini janë detyruar ta lënë grumbullimin për shkak dëmtimesh.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...