11/04/2024

Zyrtare: Shkëndija konfirmon shitjen e Dashmir Elezit te Lokomotiva Zagreb

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Klubi nga Tetova, Shkëndija ka konfirmuar zyrtarisht arritjen e marrëveshjes me kroatët e Lokomotiva Zagrebit për shitjen e sulmuesit 19-vjeçar, Dashmir Elezi.

19-vjeçari do të vazhdoj karrierën në Kroaci, pasi Shkëndija dhe Lokomotiva gjetën akord për transferimin e sulmuesit në Zagreb.
Është vet klubi kuqezi që ka konfirmuar marrëveshjen me klubin kroat, ndërsa përveç të hollave ka mbajtur edhe një përqindje nga shitja e ardhshme.

“KF Shkëndija me kënaqësi komunikon marrëveshjen me NK Lokomotiva Zagreb për transferimin e sulmuesit Dashmir Elezi në Kroaci”.

“Klubet janë dakorduar për kushtet e këtij operacioni, ndërsa përveç dëmshpërblimit Shkëndija mban edhe 10% të vlerës së kartonit për transferimin e ardhshëm eventual”, thuhet në njoftimin e klubit tetovar.
Është vet klubi kuqezi që ka konfirmuar marrëveshjen me klubin kroat, ndërsa përveç të hollave ka mbajtur edhe një përqindje nga shitja e ardhshme.

“KF Shkëndija me kënaqësi komunikon marrëveshjen me NK Lokomotiva Zagreb për transferimin e sulmuesit Dashmir Elezi në Kroaci”.

“Klubet janë dakorduar për kushtet e këtij operacioni, ndërsa përveç dëmshpërblimit Shkëndija mban edhe 10% të vlerës së kartonit për transferimin e ardhshëm eventual”, thuhet në njoftimin e klubit tetovar.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...