20/06/2024

Zyrtari i lartë i Britanisë së Madhe në Kosovë, takohet me Bislimin dhe Gërvallen

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Prishtinë ka njoftuar për vizitën që Drejtori i Përgjithshëm për Evropë, Peter Wilson, ka realizuar në Kosovë këtë të martë.
Wilson është takuar me zv.kryeminstrin Besnik Bislimi dhe kryediplomaten, Donika Gërvalla, me të cilët ka biseduar për çështjet e brendshme dhe për ato rajonale.

“Mbetemi të përkushtuar ndaj raporteve dypalëshe dhe do të vazhdojmë të mbështesim stabilitetin dhe prosperitetin afatgjatë të Kosovës”, thuhet në njoftimin e ambasadës. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...