20/06/2024

Anulohet takimi midis ministrave të brendshëm të Shqipërisë dhe Greqisë, shkak dhuna me një të vdekur në Athinë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Është anuluar takimi mes ministrit të Brendshëm, Taulant Balla dhe homologut të tij grek, Ionais Ikonomou, i parashikuar që të mbahej ditën e sotme.

Shkak për anulimin e takimit janë bërë incidentet e dhunshme mbrëmjen e djeshme në Athinë mes tifozerisë së AEK dhe Dinamo Zagreb, raporton A2 CNN.

Si pasojë e përleshjeve gjatë mbrëmjes së kaluar, 1 i ri humbi jetën, teksa 8 të tjerë u plagosën, ndërkohë që 96 persona janë arrestuar.

Balla kishte njoftuar më herët takimin me Ikonomou, me të cilin do të diskutonte për sigurinë kufitare dhe lehtësimin e lëvizjes gjatë sezonit turistik.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...