14/06/2024

Apple po punon për një iPad Air më të madh me ekran 12.9 inç

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Apple është duke punuar në një iPad Air më të madh me një ekran 12.9 inç, në atë që do të ishte modeli më i madh i iPad Air deri më sot, raporton DigiTimes.

Duke cituar burime të industrisë, DigiTimes theksoi se ndryshe nga iPad Pro 12.9 inç, iPad Air 12.9 inç nuk do të ketë një ekran mini-LED. Në vend të kësaj, pajisja do të ketë të njëjtën teknologji LCD të përdorur në iPad Air aktual 10.9 inç, transmeton Telegrafi.

IPad Air ka qenë i disponueshëm vetëm në një madhësi të vetme, kështu që me sa duket një iPad Air 12.9 inç do të ofrohej si shtesë e një modeli të veçantë me një ekran më të vogël, ashtu si ofrohet iPad Pro në variante 11- dhe 12.9 inç.

Një thashethem i fundit nga 9to5Mac pohoi se Apple ishte duke punuar në dy modele iPad Air të gjeneratës së gjashtë. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...