15/06/2024

Juventusi largohet me tri pikë nga “San Siro” – Milani lëshon kreun

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Juventusi ka fituar 1-0 në udhëtim te Milani në derbin që u zhvillua në kuadër të javës së nëntë në Serie A.

Pas 15 minutash lojë u krijua rasti i parë serioz, kur Olivier Giroud goditi, por që u ndal nga portieri i Zonjës së Vjetër.

Një mundësi të mirë shënimi lëshoi edhe Filip Kostic (23’), pasi nuk arriti të shënonte nga afërsia.

Adrien Rabiot kishte hapësirë në minutën e 34-të, mirëpo, goditja e tij shkoi vetëm ngjitur shtyllës së majtë.

Në minutën e 40-të ishte një moment shokues për Milanin, pasi Malick Thiaë bëri një ndërhyrje të palejueshme në Moise Keane që ishte lojtari i fundit dhe u ndëshkua me karton të kuq.

Pjesa e dytë kishte një ritëm më të shpejt të lojës dhe u shënua edhe goli i vetëm i ndeshjes.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...