15/06/2024

Berisha: Rama dhe prokurorët e tij po na sulmojnë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Hetimin e Prokurorisë së Përgjithshme SPAK ish-Kryeministri i Shqipërisë e cilëson si sulm politikë ndaj reformave të tij.

Në një komunikim për mediat të mërkurën Berisha tha se çdo pushtet përcaktohet dhe kontrollohet nga Edi Rama përmes 4-5 prokurorëve të tij në SPAK.

“Dje ju njoha me njohjen monstruoze të Edi Ramës që shkruanin në dacibaon e tyre se vendimi i qeverisë për përdorimin e letrave me vlerë për pagesën në masën 80 për qind të shumës në blerjen e objekteve të privatizuara, nga i cili kanë përfituar qindra e mijëra shqiptarë, duke blerë objekte në privatizim, legalizuar banesat e tyre dhe destinacione të tjera. Ky vendim sipas tyre qenka marrë për të ndihmuar dhëndrin tim, i cili kishte paguar në të holla 88.6 për qind të shumës për blerjen e objekteve të ndërtuara nga shteti komunist në tokën e familjes së tij, të grabitur 50 vite më parë.\Telegrafi\

 

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...