22/06/2024

Blinken: Të gjithë civilët izraelitë dhe palestinezë duhet të mbrohen

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, lidhur me sulmin ndaj spitalit Baptist Al-Ahli në Gaza është shprehur se të gjithë civilët izraelitë dhe palestinezë duhet të mbrohen, transmeton Anadolu.

Përmes një mesazhi nga llogaria e tij në median sociale, Blinken ka theksuar se “Ndjen pikëllim të thellë për shkak të ‘shpërthimit’” në spitalin Baptist Al-Ahli në Gaza” dhe ka shtuar se SHBA-ja mbron mbrojtjen e jetës civile.

“Të gjithë civilët izraelitë dhe palestinezë duhet të mbrohen”, theksoi Blinken në mesazhin e tij.

Më parë është njoftuar se ka shkuar në 500 numri i të vdekurve si pasojë e bombardimit nga Izraeli ndaj spitalit Baptist Al-Ahli në Gaza.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...