14/06/2024

Cristiano Ronaldo bën ofertën për të blerë gazetën portugeze të cilën e ka paditur disa herë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Edhe pse duket sikur nuk kalon asnjë ditë pa yllin aktual të Ligës Pro Saudite, Cristiano Ronaldo, që të shihet në një jaht luksoz me partneren Georgina Rodriguez dhe fëmijët e tyre, ikona portugeze rrallë humbet shumë kohë edhe gjatë pushimeve, pavarësisht nëse bëhet fjalë për ruajtjen e gjendjes fizike apo për të punuar në sipërmarrjen e tij të fundit në biznes.
Sipërmarrja e fundit e biznesit të Cristiano Ronaldos

Të hënën, e përditshmja spanjolle El Pais raportoi se ai ka bërë një ofertë për të marrë përsipër konglomoratin mediatik Cofina, i cili drejton një numër gazetash dhe revistash në vendin e tij, si dhe kanalin televiziv Correio da Manha.
Kjo përfshin një gazetë gjithashtu me emrin Correio da Manha, me të cilën Ronaldo ka refuzuar të flasë dhe është dërguar në gjykatë në më shumë se një rast për shkak të thashethemeve që janë përhapur për të gjatë viteve. Të bëhesh pronar, së bashku me dhjetë aksionarë të tjerë të mundshëm, do të ishte një mënyrë e thjeshtë për të zgjidhur këtë problem.
Correio da Manha: gazeta më e shitur në Portugali

Edhe pse ka oferta të tjera në tavolinë për Cofinan, Ronaldo mund të jetë gati të marrë përsipër gazetën më të përhapur të përditshme të Portugalisë, gjë që i ka shkaktuar atij pafund probleme në të kaluarën. Një incident veçanërisht i profilit të lartë pa që ish-ylli i Real Madridit hodhi një mikrofon që i përkiste një intervistuesi nga Correio da Manha TV në një liqen pas një pyetjeje të pamenduar gjatë Kampionatit Evropian në Francë në vitin 2016.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...