22/06/2024

De Bruyne dhe Pep Guardiola duket se po i ndajnë rrugët, për këtë është një arsye shumë e fortë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Manchester City mund të hezitojë t’i japë Kevin De Bruynes një kontratë të re, ndërsa një nga shokët e tij të mesfushës po lidhet gjithashtu me një largim.

Belgu ka qenë një nga lojtarët më të mirë të Citizens që kur iu bashkua klubit nga Wolfsburg për 60 milionë euro në gusht 2015.

Siç qëndrojnë gjërat, kontrata e tij do të skadojë në fund të sezonit të ardhshëm, që do ta bëjë atë të arrijë 10 vite shërbimi në stadiumin Etihad.

Sipas Football Insider, kampionët e Ligës Premier nuk po nxitojnë t’i ofrojnë De Bruynes një zgjatje të kontratës për shkak të historisë së tij me lëndimet. Në moshën 32-vjeçare, ka frikë se ai e ka kaluar kulmin e tij fizik.

Bisedimet mund të zhvillohen ende për një marrëveshje të re, por kjo çështje do të trajtohet vetëm vitin e ardhshëm.

Se ku mund të shkojë De Bruyne në vend të kësaj, nëse Manchester City vendos se koha e tij ka mbaruar, mbetet për t’u parë.

Një tjetër mesfushor që mund të largohet nga Citizens edhe më herët është Kalvin Phillips. Reprezentuesi anglez u bashkua nga Leeds United vitin e kaluar për deri në 55 milionë euro, por ka pasur vështirësi për fillimin.

Fabrizio Romano po raporton se si lojtari ashtu edhe klubi besojnë se vazhdimi i rrugëve të tyre të ndara në vitin 2024 do të ishte më i miri. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...