17/06/2024

Deklarata e Ramës për praninë e KFOR-it në veri, Abazoviq: Çdo përpjekje e tij shkon për të patur një rajon në paqe

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, nga Tirana ku ishte i pranishëm për ministerialin e ministrave të Jashtëm në kuadër të Porcesit të Berlinit, kometoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama për marrjen e Veriut të Kosovës nën kontroll nga KFOR.

‘Veprimet e tij dhe çdo aktivitet i madh, i tij ndërkombëtar për Ballkanin Perëndimor shkojnë në drejtim që ne si rajon të kemi paqe dhe të shkojmë drejt progresit”.

“Nuk i takoj atyre politikanëve, i cili do të nisë veprime kritike ndaj Ramës pasi jam i bindur se cdo veprim i tij shkon në një drejtim, që të kemi një rajon në paqe”, tha ai.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...