20/06/2024

Deputetët e PDK-së bllokojnë sërish foltoren e Kuvendit

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës kanë dalë sërish te foltorja e Kuvendit duke e bllokuar vazhdimin e seancës. Ata e kanë ulur mikrofonin, dhe po qëndrojnë aty të heshtur.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjuca, ka thënë se seanca duhet të vazhdojë, pasi është thirrur nga 41 deputetë.

“Është thirrur një seancë e jashtëzakonshme prej 41 deputetëve – është kategori kushtetuese dhe duhet ta mabjmë”, ka thënë Konjufca.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...