23/07/2024

Deputeti shpërthen një bombë dore në seancën e këshillit vendor, 26 të plagosur

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Deputeti ukrainas shpërtheu një granat dore në një takim të këshillit të fshatit Keretskovskiy në Zakarpattia, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme e Ukrainës.

Të paktën 26 persona u plagosën kur një deputet shpërtheu një granatë dore në mbledhjen e këshillit lokal në rajonin Zakarpattia të Ukrainës, transmeton Anadolu.

Sipas një deklarate të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës, deputeti shpërtheu një granatë dore në takimin e këshillit të fshatit Keretskovskiy në Zakarpattia.

Sipas informacioneve fillestare, nga shpërthimi kanë mbetur të plagosur gjithsej 26 persona, gjashtë prej tyre në gjendje të rëndë.

Në vendngjarje janë nisur forcat e sigurisë dhe ekipet mjekësore.\A.A\

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...