18/07/2024

Dialogu Kosovë-Serbi, ambasadori Bajrami: Pa njohje reciproke, s’mund të ketë normalizim

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Ambasadori i Kosovës në Bruksel, Agron Bajrami, ka deklarua se pa njohje reciproke, nuk mund të ketë normalizim të marrëdhënieve Kosovë -Serbi.

Bajrami, në një postim në platformën ‘X’, ka shkruar se qëllimi i dialogut në Bruksel, i udhëhequr nga Bashkimi Evropian, është të arrihet normalizimi i plotë i marrëdhënieve ndërmjet dy shteteve.

“Qëllimi i dialogut të Brukselit të udhëhequr nga BE është të arrihet normalizimi i plotë i marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Pa njohje reciproke, nuk mund të ketë normalizim.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...