19/06/2024

Dy deputetët e BDI-së do të veprojnë si opozitë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi, beson se ndarja e Izet Mexhit nga partia dhe formimi i lëvizjes së tij politike nuk është goditje për partinë në pushtet.

Ai shpreh keqardhjen që është informuar nga mediat se dy deputetë të BDI-së, siç thotë ai, kanë vendosur në rrugë tjetër.

“Ata u trajtuan mirë në BDI dhe mbanin pozita të larta dhe përgjegjësi institucionale. Ne duhet t’i pyesim ata për arsyet e vetë-largimit të tyre. Në shumicën nuk ndryshon asgjë. Pa këta deputetë u votua kjo qeveri dhe program. Tani jemi në të njëjtat shifra, vetëm po shprehim keqardhje për atë që po ndodh”, tha Ademi në një konferencë për media në Kuvend.

Ademi shtoi se dy deputetë të partisë së tij do të veprojnë si opozitë, ndërsa i treti Kastriot Rexhepi është i pavarur dhe është bërë deputet përmes listës së LSDM-së./Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...