22/06/2024

Edhe sot shumë nxehtë, temperaturat deri në 37°C

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta. Ka mundësi të ketë ndonjë reshje të izoluar, sidomos në zonat malore. Do të jetë jashtëzakonisht nxehtë.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 12-32 km/h.

Sipas Meteo Kosova, temperaturat minimale do të luhaten prej 17 deri në 19°C, ndërsa ato maksimale prej 34 deri në 37°C.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...