19/06/2024

Erdogan takohet me presidentin palestinez dhe liderin e Hamasit

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan u takua me presidentin palestinez, Mahmoud Abbas dhe kreun e Byrosë Politike të Hamasit, Ismail Haniyeh, raporton Anadolu.

Takimi trepalësh i presidentit Erdoğan me presidentin palestinez, Abbas dhe kreun e Byrosë Politike të Hamasit, Haniyeh, të cilët erdhën për vizitë zyrtare në Turqi, u mbajt në Kompleksin Presidencial dhe ka qenë i mbyllur për mediat.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...