19/06/2024

FIFA publikon renditjen për vitin 2023, kjo është pozita e Dardanëve

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Shtëpia më e madhe e futbollit botëror, të enjtën ka publikuar renditjen përfundimtare të vitit 2023 për Kombëtare.

Pozita e Kombëtares së Kosovës dhe Shqipërisë nuk ndryshuar nga ranglista e muajit të kaluar.

Kosova ndodhet në vendin e 101-të me 1202.77 pikë, njëjtë si në muajin e kaluar.

Ndërkaq, Kombëtarja e Shqipërisë, ndodhen në vendin e 62-të me 1382.69 pikë.

Renditjes i prin kampionia aktuale e botës, Argjentina, e ndjekur nga Franca e Anglia.

Kujtojmë se Kombëtaret nuk do të kenë ndeshje deri në muajin mars.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...