15/06/2024

Fofana vazhdon karrierën te Al Nassr

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Al Nassr ka arritur marrëveshje për transferimin e Seko Fofanas në Saudi Pro League.

Gjatë ditës së hënë, mesfushori e ka përfunduar pjesën e parë të ekzaminimeve mjekësore në Portugali si lojtar i ri i klubit saudit.

Raportohet se RC Lens do të përfitojë ndërmjet 25 dhe 30 milionë euro për shitjen e lojtarit.
Futbollisti kishte arritur marrëveshje për kushtet personale para disa javësh, mirëpo klubi francez kërkonte rreth 40 milionë euro, gjë që e ka vonuar arritjen e marrëveshjes.

Te Al Nassr, Fofana do të luajë krahas emrave, si Cristiano Ronaldo, Marcelo Brozovic, David Ospina e të tjerë. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...