16/06/2024

Formacioni i mundshëm i Rumanisë në ndeshjen ndaj Kosovës

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Përfaqësuesja e Rumanisë është gati për ndeshjen në udhëtim te Kosova, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024

Kosova është nikoqire e Rumanisë në ndeshjen e tretë të Grupit I në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Dardanët do ta presin ekipin përfaqësues rumun në Prishtinë, me ndeshjen që pritet të zhvillohet në stadiumin Fadil Vokrri, me fillim nga ora 20:45.

Ashtu sikurse Kosova e Alain Giresse që pritet të luajë me formacion “4-3-3”, të njëjtin rreshtim pritet ta bëj edhe Rumania e Edward Iordanescu.

Iordanescu ka bërë të gjitha përgatitjet dhe me një formacion relativisht sulmues synon ta marr fitoren e tretë nga tri ndeshjet e zhvilluara.

Megjithatë, edhe rumunët kanë disa mungesa, sikurse Kosova dhe kanë vendosur t’i ndryshojnë me lojtarët më në formë të tyre.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...