19/06/2024

Gati 300 të vrarë në 24 orë; Numri i të vdekurve arrin në 18,000

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë së Gazës thotë se rreth 18,000 palestinezë janë vrarë dhe 49,500 janë plagosur në sulmet izraelite që nga 7 tetori.

Ashraf al-Qudra i tha Al Jazeera-s në një intervistë telefonike se numri i të vdekurve përfshinte 297 njerëz të vrarë dhe më shumë se 550 të plagosur në 24 orët e fundit.

Bombardimet e pamëshirshme të Izraelit vazhdojnë së bashku me operacionet tokësore që kanë detyruar qindra mijëra njerëz nga zonat veriore dhe qendrore në jugun gjithnjë e më të mbipopulluar. /mesazhi

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...