13/06/2024

Gazetari Vullnet Krasniqi ofendon muslimanët, ezanin e quan ulërimë!

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Gazetari kontravers i portalit NACIONALE, Vullnet Krasniqi ndonëse u viktimizua në protestën paqësore të organizuar kundër dokufestit në Prizren, nuk po del edhe aq dashamirë i fjalës së lirë.

Vullnet Krasniqi, në emër të lirisë së shprehjes shpesh prek ndjenjat shoqërisë konzervatore e cila me fanatizem i ka ruajtur vlerat fetare dhe kombëtare.Pas reagimeve të shumta pro dhe kundër provokimeve të gazetarit krasniqi, sharjet dhe ofendimet e kameramanit të Nacionales ndaj protestuesve janë publikuar edhe statuse të Vullnet Krasniqit i cili ofendon dhe prek ndjenjat e muslimanëve.

Ulerima i quan thirrjet e ezanit 5 herë në ditë./RTI

Nuk i ka mjaftuar ofendimi në staus duke vazhduar kështu debatin në komente me komentuesit.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...