19/06/2024

Real Madrid fillon sot sezonin e ri, debutojnë dy transferime – mesfusha me lojtarë të ri në moshë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Real Madrid sot do ta fillojë sezonin 2023/24 në ndeshjen si mysafir ndaj Athletic Bilbaos, me dy ndryshime, ku dy lojtarë të ardhur tashmë kanë zënë vend në formacion.

Mungesa e Thibaut Courtois në portë tashmë dihet, ku në vend të tij do të jetë Andryi Lulnin, për të cilin Carlo Ancelotti ka thënë se është i qetë, por duhet ta marrin edhe një portier.

“Jam shumë i qetë me Lunin, por duhet të mendojmë për nënshkrimin e një portieri tjetër. Në parasezon kemi shënuar shumë gola dhe raste, problemi ka qenë mbrojtja, ka thënë Ancelotti.

Italiani duhet të bëjë pa golat e Karim Benzemas, i cili u largua për në Arabi Saudite.

Në ndeshjen e sotme ndaj Athletic Bilbaos vërehet edhe ulja në stol e emrave si Luka Modric dhe Toni Kroos, ndërsa mbretërit do të luajnë në formacionin 4-4-2.

ebutojnë në La Liga ardhjet e reja si Jude Bellingham dhe Fran Garcia.

Sulmi i është besuar dyshes braziliani Rodrygo dhe Vinicius, që do të përkrahen nga katër mesfushorë shumë të talentuar.


Real Madrid: Lunin; Carvajal, Militao, Alaba, Fran Garcia; Tchouaméni, Valverde, Camavinga, Bellingham; Rodrygo dhe Vinicius.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...