25/06/2024

Gjermania i dhuroi FSK-së donacion në vlerë prej 405 mijë euro

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, priti në takim atasheun jorezident gjerman të mbrojtjes në Kosovë, nënkolonel Franz-Josef Nolte, me ç’rast u nënshkrua Marrëveshje për donacion me Gjermaninë për dhurimin e kamionëve për auto-shkollën e FSK-së, vlera e të cilit është 405 mijë euro.
Ministri Mehaj shprehu mirënjohjen për mbështetjen e shtetit gjerman për të gjitha të arriturat e deritashme të Ministrisë së Mbrojtjes dhe FSK-së.

Gjithashtu, në këtë takim u theksua nevoja për avancimin e mëtejmë të bashkëpunimit bilateral edhe në të ardhmen në mes Ministrive dhe forcave të të dy vendeve, thuhet në njoftim. /kosovapost.net

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...