17/07/2024

Granit Xhaka shpallet lojtari më i mirë nga UEFA në lojën Zvicër – Gjermani

të fundit...

- Advertisement -spot_img

 

Kosovari Granit Xhaka është shpallur lojtari më i mirë në lojën mes Zvicrës dhe Gjermanisë.

UEFA ka vendosur për kapitenin e Zvicrës si lojtarin më të mirë të lojës së sotme.

Kjo është hera e dytë që Xhaka në Euro 2024 e merr këtë titull nga UEFA, ai e mori këtë edhe në lojën me Hungarinë.

Rezultati i lojës ishte barazim, 1 me 1.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...