15/06/2024

Hovenier për Mehajn: Faleminderit për shërbimin, bashkëpunimin dhe partneritetin e ngushtë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

 

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka shprehur falënderimet e tij ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes Armend Mehaj.

Mehaj njoftoi sot zyrtarisht se ka dorëzuar dorëheqjen e tij nga detyra e ministrit të Mbrojtjes, dorëheqje kjo për shkaqe personale.

Ambasadori Hovenier, duke shpërndarë një foto bashkë me Mehajn. e falënderoi për bashkëpunimin dhe partneritetin e ngushtë përgjatë mandatit të tij.

“E vlerësoj mundësinë për të falenderuar ish-ministrin e Mbrojtjes, Mehaj, për shërbimin, bashkëpunimin dhe partneritetin tonë të ngushtë gjatë mandatit të tij. I uroj më të mirat në përpjekjet e tij të ardhshme” shkroi Hovenier në Twitter.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...