15/07/2024

Ish ambasadori britanik në Kosovë emërohet ambasador në Shqipëri

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Nicholas Abbott është emëruar Ambasador i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, raporton Gazeta Sinjali.

“Të gjithë ne në ambasadë mezi presim ta përshëndesim në shtator 2024. Ai ka punuar në Evropë dhe Lindjen e Mesme dhe sjell një përvojë të jashtëzakonshme edhe si Ambasadori në Kosovë.” – thuhet në njoftimin e ambasadës britanike.

Kujtojmë se në muajin shkurt, në përfundim të mandatit të tij në Prishtinë, Abbott i ishte drejtuar me një video-mesazh qytetarëve të Kosovës dhe liderëve të saj, duke zgjedhur fjalët më të mira.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...