17/06/2024

Jetmir Topalli nderon ftesën e Alain Giresses – gol dhe asistim për Istanbulsporin

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Jetmir Topalli kishte marr ftesë para disa ditësh nga Alain Giresse për ndeshjet e Kosovës që i zhvillon në muajin qershor.

Kjo ftesë duket se e ka trimëruar sulmuesin anësor që po shkëlqen në përballje ndaj Umraniyespor.

Topalli hapi takimi kur shënoi në minutën e 45-të, pas asistimit të Eduard Rrocës. Sulmuesi ynë mori një top jashtë zonës dhe me disa driblime të bukura shmangi mbrojtësit mysafir për të shënuar për 1-0.

Në minutën e 62-të, ishte radha që Topalli t’ia kthente borxhin Rrocës, duke asistuar në golin e këtij të dytit.

ëse Istanbulspor merr fitore në këtë takim, atëherë do të sigurojë qëndrimin në elitën e futbollit turk.

Topalli këtë sezon ka pesë gola dhe tre asistime. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...