19/06/2024

Kamberi – Vuçiqit: Më 24 shtator KFOR dhe EULEX ishin në dhomën e VAR-it

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka reaguar për deklaratën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, ku ka thënë se në Banjskë nuk do të duhej të reagonte Policia e Kosovës, të dielën e javës së kaluar.

“Vuçiq ende po ankohet se pse aksioni i Banjskës nuk është kryer nga EULEX-i, por nga Policia e Kosovës”.

“Siç duket, për të nuk mjafton që KFOR-i dhe EULEX-i ishin në dhomën e VAR-it”, ka thënë Kamberi.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...