20/06/2024

Klinaku viziton Thaçin dhe të tjerët në Hagë: Qëndrojnë stoikisht përballë padrejtësive

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Faton Klinaku, i ka vizituar ish-krerët e kësaj organizate, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj, që po e vuajnë dënimin në Hagë.

Ai i ka vizituar edhe ish-presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe të tjerët.

Klinaku tha se ata po qëndrojnë stoikisht përballë padrejtësive.

“Të gjithë 8 shokët janë mirë me shëndet dhe ju dërgojnë të fala”, tha ai.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...