19/06/2024

Kosova përparon në renditjen e FIFA-s

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kombëtarja e Futbollit e Kosovës ka përmirësuar pozitën e saj në renditjen më të re të FIFA-s, renditje kjo e cila u publikua sot nga shtëpia e futbollit botëror.

Tani ‘Dardanët’, ndodhen në pozitën e 101-të, duke u ngjitur për katër pozita në krahasim me renditjen e kaluar.

Kosova tani ka 1202.77 pikë.

Ky përmirësim ka ardhur pas fitores së realizuar ndaj Izraelit (1:0) dhe barazimit me Zvicrën (1:1).

Ndërkaq, Kombëtarja shqiptare ka pësuar rënie nga pozita e 59-të në atë të 62-të, pasi gjatë këtij muaj regjistruan dy barazime, me Moldavinë 1:1 dhe me Ishujt Faroe 0:0.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...