16/06/2024

Krerët e Mosadit të Izraelit dhe të CIA-s amerikane diskutojnë për një zgjidhje të mundshme për Gazën

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Krerët e Agjencisë Qendrore të Inteligjencës së SHBA (CIA) dhe Mossad-it të Izraelit, u takuan dje me kryeministrin e Katarit në Doha për të diskutuar hapat e ardhshëm pas një zgjatje dyditore të armëpushimit midis Izraelit dhe grupit palestinez Hamas, tha për Reuters një burim i informuar për vizitën.

Takimi, tha ai, ishte për të “ndërtuar përparimin e marrëveshjes për pauzën e zgjatur humanitare dhe për të nisur diskutime të mëtejshme për fazën tjetër të një marrëveshjeje të mundshme”, tha burimi për Reuters.

Burimi, megjithatë, thekson se rezultati i bisedës ishte i paqartë, transmeton Telegrafi.
- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...