22/06/2024

Kryediplomati turk Fidan zhvillon bisedë telefonike me sekretarin Blinken

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Hakan Fidan zhvilloi bisedë telefonike me sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Antony Blinken, raporton Anadolu.

Sipas informacioneve të marra nga burimet diplomatike, mësohet se Fidan në bisedën telefonike me homologun e tij Blinken diskutoi mbi zhvillimet e fundit në Izrael dhe Palestinë.

Fidan edhe dje zhvilloi bisedë telefonike me sekretarin Blinken lidhur me çështjen.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...