29/02/2024

“Kryeministri shqiptar nga BDI, nuk është anti-kushtetues”

të fundit...

- Advertisement -spot_img

“Nuk ka asgjë kundër kushtetutës që BDI të bartë postin e kryeministrit në Qeverinë teknike”. Kështu tha kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi nga radhët e BDI-së, i propozuar për të bartur postin e kryeministrit të parë shqiptar në Qeverinë teknike, tha në ‘ClickPlus’, në TV21.

Ai tha se marrëveshja politike mes BDI-së dhe LSDM-së, është e bazuar në Kushtetutë.

“Marrëveshje e politike e bazuar në kushtetues dhe nuk ka logjikë ai krahasim që thoni ju fitues me fitues. Nuk mund të bëhet krahasim ajo marrëveshje me këtë marrëveshje. Nuk ka vdekur asnjëra”, tha Xhaferi më tej. /TV21/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...