23/07/2024

Kurti: Britania vend që nuk ua kthen shpinën aleatëve të saj, nuk rri duarkryq përball agresionit dhe dhunës

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Britania e Madhe është vend që nuk ua kthen shpinën miqve dhe aleatëve të saj e as nuk rri duarkryq përball agresionit dhe dhunës.

Kështu ka deklaruar ai gjatë qëndrimit në Mbretërinë e Bashkuar, ku i shoqëruar nga ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe ambasadori i Kosovës në Mbretërinë e Bashkuar, Ilir Kapiti, ka marrë pjesë në përurimin e nismës “Labour Friends of Kosova” (Miqtë Laburistë të Kosovës).

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...